top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תלאה ברק

המדריך לרכישת דירת קבלן – לא מה שהיה פעם... ומה זה שינויי דיירים?!

עודכן: 1 בנוב׳ 2021
פעם, כשקנינו דירה חדשה, התהליך היה פשוט וברור.

בחרנו ריצוף מתוך 4 אפשרויות,

והמטבח קבלני סטנדרטי,

והחזקנו אצבעות שיאפשרו לנו להיכנס לדירה לראות מה יצא לנו, וכמובן שלרוב השכנים היה אותו חדר רחצה...

היום התהליך שונה לגמרי! מה זה שינויי דיירים?

כל קבלן שמכבד את עצמו נותן שירותי שינויי דיירים ...שמעתם על זה?

המשמעות היא שאפשר לשנות הכל- כמעט- כמובן תחת חוקי הבנייה ומגבלות ספצפיות של הקבלן בכל פרויקט, אבל כן, אתם יכולים להיות חלק בלתי נפרד מהתכנון וההחלטות בדירה שרכשתם.

לכל השינויים שתעשו מהתוכנית המקורית של הקבלן קוראים "שדרוגים" שמאפשרים לכם להתאים את הדירה לצרכים שלכם ולטעמכם.

ניתן לספק לקבלן תוכנית בניה עם שינויים בגבול האפשרי כמובן,עד כדי הורדת קיר הזזת מיקומי אינסטלציה/ חשמל ועוד,

כמו כן אתם מקבלים מהקבלן רשימת ספקים איתם הוא עובד לרכישת גימורים כלומר ריצופים חיפויים מטבח וכד' אצלם תוכלו לבחור מרשימת הגימורים הסטנדרטיים של הקבלן או לשדרג למוצרים אחרים, שכמובן יקרים יותר מהסטנדרט.

אומנם את ההפרש הכספי תשלימו בעצמכם, אבל זה פותח לכם את האפשרויות העיצוביות לבלתי מוגבלות.

לגבי המטבח, בחברות המטבחים יש כמובן תוכנית סטנדרטית למטבח, אותה תוכלו השאיר או לשדרג כיד הדמיון, ולהשלים את ההפרש או לקבל זיכוי מהקבלן ולרכוש מספק אחר. בחירת ההחלטה לגבי המטבח תלויה במספר גורמים וזה לבלוג אחר :) מנגנון השדרוג חוזר על עצמו גם בספקי השיש למטבח, ארונות חדרי רחצה, מערכת חשמל/בית חכם ומיזוג אויר ועוד

אומנם השדרוגים הן עלויות נוספות על עלות הדירה אבל היתרון הוא שאתם יכולים לייצר את ה"אני" שלכם ממש כמו בבניה פרטית.שימו לב, ניתן לבצע גם שינויים מבניים ושינויי תשתיות בדירה, אותם תתבקשו להגיש לשינויי הדיירים של הקבלן, ובתוכניות מקצועיות לביצוע, כולל הנחיות לביצוע של כל החיפויים והריצופים שבחרתם ושדרגתם, כל הזזות נקודות התאורה וההדלקות, ובעצם לייצר תוכניות כמעט חדשות לביצוע.

במקרה כזה אני ממליצה לבחור אדריכל או מעצבת פנים שילוו אתכם בתהליך.

ברמה הטכנית איש מקצוע מתקשר עם שינויי הדיירים של הקבלן בשפה מקצועית ואחידה, שיודע מה אפשרי לביצוע מבחינה חוקית, על מה להתעקש, מה מגיע לכם מהקבלן, ובעיקר ישמור עליכם.המעצב יוכל ללוות אתכם גם בבחירת חומרי הגמר באולמות התצוגה ולעשות לכם סדר בסגנונות הקיימים, להבין את הצרכים שלכם, ולהוביל אתכם בין המגוון העצום שיש באולמות התצוגה בצורה בטוחה.


מנסיוני מעצב יכול אפילו לעזור לכם לבחור דירה בפרויקט עם הפוטנציאל הטוב ביותר עבורכם כיוון שמיד רואה את השינויים שניתן לבצע וכך להתאים את הדירה אליכם.

כשיש אפשרות, ההמלצה שלי היא לצרף את המעצב בשלב מוקדם ככל האפשר, מה שייתן לכם זמן ואורח רוח לביצוע כל המטלות, בחירות, תוכניות והתלבטויות.

אבל *שימו לב* יש מצבים בהם עדיף להשאיר את מצב הסטנדרט של הקבלן ורק לאחר קבלת הדירה להיכנס ולשנות לתוכניות הסופיות עם קבלן, תלוי בהיקף השינויים ובשלב שבו הופקו התוכניות הסופיות לתוכנית הדירה על ידי המעצב.מאחלת לכם הצלחה ושתקבלו את בית חלומותיכם, ממליצה להיעזר באנשי מקצוע שילוו אתכם עד לתוצאה המושלמת,

כי מה שזול במקרה של דירת קבלן עלול לצאת יקר

והעיקר שתהיי חוויה טובה

תהנו מהדרך- זה לא פחות חשוב מהתוצאה הסופיתנעים מאד להכיר, שמי לאה ברק אני מעצבת פנים בעלת סטודיו לעיצוב פנים ועוסקת בתחום העיצוב כבר כ 15 שנים.


לא מעט לקוחות הגיעו אלי אחרי רכישת דירת קבלן, ומעטים הגיעו לפני סגירת החוזה וכך ניתן היה לבדוק היתכנות שינוייים לפי הצורך ושינוי הדירה בזמן.

הליווי שלי בכל פרויקט צמוד ומבטיח ביצוע מדויק, של שינוי, ריענון, עדכון, והכי חשוב עיצוב ופרקטיות רלוונטיים לתקופה. חשוב לי שתרגישו בטוחים בתהליך, על ידי כך שהכל ברור מראש עם זמנים ברורים ותקציב מובנה.


הסטודיו שלי נותן שירותי עיצוב פנים לפרויקטים מסוגים שונים: שיפוץ דירות ובתים קיימים, ליווי דירות קבלן מול שינויי דיירים של הקבלן, ייעוץ בתחום העיצוב ברכישות דירות למגורים והשקעות, עיצוב פנים בבניה חדשה ועוד

מוזמנים לפנות אלי תמיד בכל שאלה

054-3183123 leabvd@gmail.com

ולהגיע לאתר שלי בכתובת- https://www.leabarakdesign.com/


95 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page